Nadmiar sebum na twarzy. Krem regulujący wydzielanie sebum

kobieta z cerą tłustą

Świecenie się twarzy jest częstym problemem, z którym borykają się nie tylko nastolatkowie, ale również ludzie dorośli. Jest to spowodowane tym, że gruczoły łojowe wydzielają nadmiar sebum. Wytłumaczmy sobie najpierw, co to jest sebum.

Sebum – co to jest

Sebum to inaczej mówiąc łój skórny, czyli naturalna powłoka znajdująca się na skórze każdego człowieka. Łój na twarzy znajduje się u każdego, nie tylko u osób o tłustej cerze. Jednak świecenie twarzy jest oznaką tego, że mamy nadmiar sebum na twarzy. Jest to spowodowane nadczynnością gruczołów łojowych, co powoduje skłonności do trądziku. Na stan skóry wpływają różne rzeczy:

  • zmiany hormonalne
  • nieprawidłowa dieta
  • kosmetyki, które są źle dobrane do typu skóry
  • pigułki antykoncepcyjne

pielęgnacja twarzy

Przede wszystkim jednak wiele osób źle dobiera kosmetyki do twarzy. Jeśli zaczynamy mieć trądzik, często sięgamy po kosmetyki, które działają wysuszająco, co wydaje się być dobrym rozwiązaniem na chwilę, jednak nie przeciwdziała powstawaniu problemów skórnych. Przez to też można mieć problem z nadprodukcją sebum. Na szczęście wydzielanie sebum można regulować, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry świecąca się twarz przestanie być naszym problemem. Często jednak dobrze jest się uzbroić w cierpliwość, ponieważ do zmiany kondycji skóry potrzebna będzie determinacja i regularność.

Co na świecącą się twarz?

Kiedy wiemy już co nieco o sebum – co to jest, jak powstaje na naszej twarzy i że można regulować nadmierne wydzielanie sebum, trzeba dowiedzieć się trochę o odpowiedniej pielęgnacji. Zawsze dobrze jest zmienić swój styl życia na zdrowszy, ponieważ to także wpływa na wygląd skóry, jednak w walce z sebum na twarzy najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie krem regulujący wydzielanie sebum.Takim kremem jest Sevolium, który poradzi sobie z najczęstszymi problemami, jak świecąca się twarz, trądzik czy zaczerwienienia. Zawiera on szereg składników naturalnych, które redukują wypryski, zaskórniki, regulują wydzielanie sebum oraz działają na twarz kojąco. Co ważne, ten krem nie zawiera chemicznych dodatków, które mogłyby podrażnić skórę. Dzięki odpowiedniej i regularnej pielęgnacji za pomocą takiego kosmetyku świecąca twarz przestanie być problemem.a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *