Zioła sposobem na uczucie ciężkości

Uczucie ciężkości, według rozmaitych badań statystycznych, towarzyszy coraz większej grupie osób. Oczywiście nie zawsze musi się ono wiązać z problemami natury zdrowotnej, ale ignorowanie takiego uczucia ciężkości na pewno nie przysłuży się nikomu dobrze. Dlatego bardzo ważne jest, aby stosować tylko delikatne metody lecznicze, które nie będą tłumiły i zakrywały faktycznego stanu – np. silnego bólu.

Leki dostępne na receptę oraz silniejsze leki bez recepty są w stanie sprawić, że niemal od ręki poprawi się komuś samopoczucie i uczucie ciężkości zniknie. Jednak zbyt częste samoleczenie i ignorowanie oczywistych symptomów wysyłanych przez organizm jest fatalnym pomysłem. O wiele lepiej sięgnąć po zioła na uczucie ciężkości czy inne zioła pobudzające trawienie, które nie będą tłumiły innych bodźców docierających do mózgu chorego, a stosowane regularnie i długotrwale normalizują i reguluję pracę całego układu – od przełyku, przez żołądek, na jelitach kończąc.

Przyczyny uczucia ciężkości

Warto wiedzieć, co może powodować uczucie ciężkości, aby najlepiej dopasować takie zioła na uczucie ciężkości, które w ogóle będą miały szansę zadziałać prawidłowo. Praktycznie zawsze uczucie to wynika z nie do końca prawidłowej pracy układu trawiennego, na który składa się wiele organów. Dlatego przyczyny stojące za uczuciem ciężkości, to najczęściej:

  • przejedzenie – spożycie zbyt dużej ilości jakiegokolwiek jedzenia, nawet dietetycznego, może wywołać spore problemy pod kątem strawienia kwasami żołądkowymi,
  • nieodpowiednia dieta – a w szczególności sięganie po ciężkie jedzenie, smażenie posiłków na głębokim tłuszczu, jedzenie zbyt dużej ilości czerwonego mięsa i pokarmów wysoko przetworzonych przemysłowo,
  • zaparcia i powstające w ich wyniku stany zapalne hemoroidów czy złogi jelitowe,
  • nieprawidłowa praca perystaltyki jelit,
  • uszkodzona błona śluzowa ścian żołądka – chociaż tutaj częściej efektem jest zgaga i refluks,
  • popijanie jedzenia lub przyjęcie zbyt dużej ilości płynów rozwadniających kwasy żołądkowe tuż przed posiłkiem.

Jak widać, zioła na uczucie ciężkości nie będą w stanie wyeliminować wielu z tych czynników – to sam pacjent czy chory musi, mając świadomość, co mu szkodzi, skutecznie eliminować te elementy ze swojego otoczenia i zmieniać negatywne nawyki żywieniowe. Zioła mogą natomiast stanowić doskonałe uzupełnienie absolutnie każdej terapii na układ trawienny.

Korzyści z przyjmowania ziół

Każde zioło działa nieco inaczej, dlatego tak ważne jest, aby sięgać po mieszanki, których w aptekach i sklepach nie brakuje. Wśród produktów jak Fibra Vitale nie brakuje bardzo zróżnicowanych składem preparatów – jedne mają pobudzać trawienie, inne ułatwiać przedostawanie się pokarmu przez jelita i wypróżnianie. Najlepiej sięgać więc po mieszanki ziół bogatych w błonnik pokarmowy, które będą jednocześnie rozluźniały napięte mięśnie, uspokajały chorego, pobudzały pracę jelit i ułatwiały wypróżnianie oraz odbudowywały błonę śluzową żołądka. Zaparzone wrzątkiem i wypite po kilku minutach dodatkowo pęcznieją w jelitach i oczyszczają je ze złogów.

One Response to Zioła sposobem na uczucie ciężkości

  1. Ulka napisał(a):

    Ja mam w domu cała szafkę pełną herbatek ziołowych 🙂 dobrze jest również raz na jakiś czas zrobić sobie detoksykację organizmu. Szczególnie po świątecznych obżarstwach itd .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *